25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est11,000 - 12,000 SEK
Axelremsväska, Burberry Dryden crossbody, i Nova Check PVC och lackerat läder, etikettmärkt, obetydligt slitage
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
Est4,200 - 4,400 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est900 - 1,000 SEK
Kaminur, skuret, förgyllt och bemålat trä, antagligen Italien, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, dekor av stående Kronos
Final bid5,500 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ostkupa med fat, rödglaserat flintgods på teakplatta, Gratina, 1950-tal, l 20 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, ljuslykta, mässing med grön glaskupa, signerad, h 24,5 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus, svärtat smide och grönt glas, h 32,5 cm
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Ljusstakar 2 st, svartlackerad metall med blått glas, 1 Gunnar Ander för Ystad Metall, 1 Harry N Boström för Bo-Svensk, h 10,5 respektive 60 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid6,000 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Herrfickur, silver, Zenith, sekelskiftet 1900, medföljer skyddsfodral, metall och läder samt klockkedja i förgylld mässing med petschaft med facettslipad citrin
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Relief, skuret elfenben (?) i träram, 18-1900-tal, dekor av scen från 30-åriga kriget, totalt mått 13 x 16 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Forssell, Pierre för Skultuna, vägglampetter, 1 par, mässing, "Reflex", höjd 39 cm, framstår oanvända i originalförpackningar
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Havsfiskerulle, Fladen Elbe 1000, medföljer spö, 6,5 "
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid7,500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Trofé, Zebrafäll (Hippogritis), längd ca 290 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Råsaftpress/centrifug, Ide Line, framstår oanvänd
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Lewis, David för B&O, Beosound Century, design 1993, medföljer fjärrkontroll och väggfäste, ej funktionstestad
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid3,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Sockerlådor, 3 st, SSA, 1900-talets mitt, l 68 respektive 78 cm, medföljer låda l 38 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti vykort, i huvudsak 1900-talet
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK