25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est2,200 - 2,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, bord, palisander och poppelrot på bonade ben i björk, plakettsignerat Jonasons Landsvägsgatan 9 Göteborg samt daterat 10 1940,, dia 75 cm
Final bid1,500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Wegner, Hans J för Andreas Tuck, satsbord, 3 st, massiv ek med teakskivor, modell AT-40, omkring 1960, brännstämplade, l 52 cm
Final bid6,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est22,000 - 24,000 SEK
Hein, Piet & Mathsson, Bruno för Fritz Hansen, mat/konferensbord, vit laminat och björk på 4 stålben, "Superellips", licenstillverkat av Mathsson International, 180 x 100 cm,
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, stol, teak och bonad bok, modell 155,
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Andersson, Ingvar för EFFKÅ, soffa, teak med grönbrun klädsel i skai, 1960-tal, etikettmärkt, l 225 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Malmsten, Carl för OH Sjögren, tranås, fåtölj, Samsas, helstoppad, rosa ylleklädsel, klädsel med omfattande fläckar
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lindau, Börge för Blå Station, barstol, krom och björk med laminatsits, "Oblado"
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Hjort Knudsen, fåtölj, svart läderklädsel på kromat underrede, etikettmärkt, framstår i i nyskick
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Hjort Knudsen, fåtölj med fotpall, svart läderklädsel på kromat underrede, etikettmärkt, framstår i i nyskick
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, serveringsvagn/brickbord, björk med laminatplattor, längd 69 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Byrå, mahogny med stenskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, dekor i parkettmarqueterie, 3 lådor, bukig front, längd 88 cm
Final bid700 SEK
Est800 - 889 SEK
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Fåtöljer, 1 par, bonad bok, Swedish Grace, 1920-tal, baljformade med turkos klädsel
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Brogrens, Stockamöllan, vilstol, bok med lösa, blåklädda dynor, "Lobby", design 1949, brännstämplad, obetydligt slitage
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer 1950-60-tal, byrå, teak, benställning i bok, 5 lådor, längd 82 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Byrå, mahogny med skiva i Kolmårdsmarmor, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt,, 3 lådor, längd 90 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord, palisander, etikettmärkt, längd 170 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK