25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est22,000 - 24,000 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid4,600 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid20,000 SEK
Est22,000 - 24,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Est17,000 - 18,000 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Ring 18 karat rödguld, innerdiameter 17 mm, vikt 5,9 gram
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Månsson, Mats, olja, komposition, signerad, 54 x 65 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Wrede-Boëthius, Renata, olja, motiv från Garda-Verona, signerad och daterad 1970-71, 41 x 33 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Johansson, Lars (Lasse), olja, musikaliskt stilleben, signerad och daterad -58, 60 x 90 cm
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Cederberg, Erik, olja, stilleben med päron och citron, signerad, 17 x 39 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid4,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Olsson, Johannes, färglito med collage, "Betjänten", signerad och numrerad 117/170, synlig pappersstorlek 86 x 60 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, olja, ålandskap med bro, otydligt signerad Westgren(?), 50 x 61 cm
Est400 - 500 SEK
Linderholm, Lena A, färglito, komposition med blommor och blå stol, signerad och numrerad 88/175, synlig pappersstorlek 38 x 34 cm
Est600 - 700 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
Est500 - 600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Varley, Mary, olja, caféscen, signerad, 50 x 61 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man, signerad, 76 x 60 cm
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd ungersk (?) konstnär, olja, kvinna med fiol, signerad L Fizesi (?), 61 x 50 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK