Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Est11,000 - 12,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Meccano/byggsatser, 2 lådor, Tekno,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Mammuttand, höjd 17 cm
Mammuttand, höjd 17 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Fossil mammuttand, höjd 12 cm
Fossil mammuttand, höjd 12 cm
Final bid1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggtelefon, valnöt, LM Ericsson, AD 100, 1887, höjd 73 cm
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kaminur, förgylld metall och alabaster, Frankrike, sekelskiftet 1900, dekor av sittande kvinna, längd 39 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Tubkikare, mässing, längd 15 - 42 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd designer, trappstege, lackerad metall med steg i trä, längd 152 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Käppar, 4 st, 17-1800-tal, längd 79 - 88 cm
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Käppar, 2  st, 17-1800-tal, längd 85 - 86 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Final bid4,400 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, blommor, otydlig signatur, h 92 cm, nagg
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, vapensköld, otydlig signatur, h 42 cm, nagg
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, blommor, otydlig signatur, h 40 cm, nagg
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, kvinna och lamm, otydlig signatur, h 32 cm, nagg
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Stuckaturmodeller, gips, 7 st, sekelskiftet 1900, varierande motiv, otydlig signatur, h 12-20 cm, nagg förekommer
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Fiskerulle, ABU Ambassadeur Big game 20, medföljer väska
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
5 delar läderslöjd mm, bland annat saltpung
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Påsförslutningsmaskin, elektrisk, Wu-Hsing Electronics co Ltd, modell TW300DA
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Havsfiskerulle, Fladen Elbe 1000, medföljer spö, 6,5 "
Est500 - 600 SEK
Parti armbandsur, bl.a Lambretta, Diesel, Victorinox mm, ca 25 st
Est700 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Barbie-docka i Cheerleaderuniform, med ställning, medföljer väska mm, höjd 29 cm, i originalförpackning
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti äldre diverse; smokingur, förgylld mässing, solfjäder, 1800-tal, 2 silverbägare, dessa total vikt 45 gram mm, skador
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti vykort, i huvudsak 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Glättesten? längd 24 cm
Glättesten? längd 24 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK