Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Final bid6,500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Byrå, mahogny med marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, 3 lådor, bukig front, längd 91 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, stol, teak och bonad bok, modell 155,
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Sybord, mahogny, 1950-talet, låda i sarg, längd 63 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid3,400 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd designer, snurrpall, ek, 1900-talets början, justerbar höjd, diameter 35 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 50 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, 'Farmor', röd ylleklädsel, lös nackkudde, nomalt bruksslitage
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Salongsbord, delvis svarvad och svärtad mahogny, oscarianskt, sekelskiftet 1900m l 64 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Malmsten, Carl för Bodafors, skänk med överskåp, vitmålat trä, "Herrgården", front med 2 lådor och 2 skåpsdörrar, brännstämplad?, b 100 cm, h 184 cm
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 3,000 SEK
Malmsten, Carl för Bodafors, matbord, vitmålat trä, "Herrgården" med 2 iläggsskivor, 2 karm samt 4 stolar,  tot längd 249 cm
Final bid4,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Hein, Piet för Bruno Mathsson, bordsskiva, längd 170 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Strinning, Nils, vägghylla, teak och vitlackerad metall, "String", 3 hyllplan, bredd 80 cm, bruksslitage
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Serverings/drinkvagn, glas, mässing och trä, längd 67 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Frankrike, Louis XV-stil, 1900-talets 1 hälft, randig klädsel
Est300 - 400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK