Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Spegel samt konsolbord, valnöt, spegel senempire, 1800-talets 1 hälft, konsol Swedish Grace 1920-30-tal, total höjd 212 cm
Est600 - 700 SEK
Matta, semiantik Kina, 240 x 150 cm
Est400 - 500 SEK
Skål på tre fötter, sterlingsilver, dekor av fabeldjur mm, signerad Jays 142-144 Oxford Street London, l 15 cm, vikt 115 gram
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Skålfat, 2 st, silver, genombrutna, utländska stämplar, l 12 respektive 15 cm, total vikt 145 gram
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
3 delar silver; bricka, sockerskrin samt gräddkanna, rokokostil, stämplade Georg Wessfeldt Malmö, bricka l  21 cm, total vikt 410 gram
Final bid1,700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Parti skedar mm, silver, bland annat Rosen, total silvervikt cirka 700 gram
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Parti vodkabägare, silver, Ryssland, 18-1900-tal, total vikt 320 gram
Final bid2,800 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Parti diverse; knappar, fickur silver mm
Final bid1,100 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Stort parti bägare, silver, Ryssland, mestadels 1800-tal, total vikt 780 gram
Final bid7,500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Boman, Ilona Klara, olja, "Träd vid havet", signerad och a tergo daterad -62, 24 x 24 cm, poveniens: Gummesons Konsthandels utställning 1966, katalognummer 306, a tergo etikett
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK