Barbie-docka (1966) originalklädsel med kjol, tröja, kappa och hatt, höjd 29 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Barnskor, 1 par, läder, 1900-talets 1 hälft, l 16 cm
Est300 - 400 SEK
Holmström, Lars, Arvika, ljusstake, mässing, "Margareta-staken", för 11 ljus
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Frerés, Curth för Certina, fickur med kedja, förgylld metall, diameter 47 mm, ägargravyr
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Fläktblad från Volvo RM8-reaktionsmotor, tidigare suttit i ett SAAB 37 Viggen-plan, total höjd 30 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti kameror, Nikon, delvis ej kompletta
Final bid1,900 SEK
Est200 - 300 SEK
Obelisk, marmor, 1900-talets 2 hälft, h 28 cm
Est600 - 700 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Miniatyrbyrå, ek, 1800-talets mitt eller 2 hälft, 3 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning i masurbjörk, h 27 cm
Final bid1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Syskrin, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets mitt, inredning med små fack, nedfällbar spegel, b 35 cm, smärre defekter
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Kontorsljusstake, mässing, 1900-talets 2 hälft, höjd 33 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par , förgylld metall och serpentinsten med prismor, oscarianska, sekelskiftet 1900, höjd 43 cm
Final bid2,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Vril på fot, h 22 cm
Vril på fot, h 22 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Kexburk, bemålat glas och nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, dekor av styvmorsviol, diameter 13 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordssurtout, nysilver med glasflaskor, art-déco, 1920-tal, total höjd 23 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Fiskbestick, 6 + 6 st, nysilver, svensk spetsig modell
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, l 190 cm
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggskåp, fur med smidda beslag, 1800-tal, h 36 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Reseur, metall och glas, Junghans, sekelskiftet 1900, total h 18 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, Nepal (?), 1900-tal, h 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK