Est400 - 500 SEK
Meccano/byggsatser, 2 lådor, Tekno,
Est400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, skuret och delvis förgyllt lövträ, antagligen Österrike eller Italien, Louis XVI, sekelskiftet 1800, överkragad stam, h 27 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti bestick, rostfritt stål, Global, 6 gafflar samt 5 knivar
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Skaldjursgafflar, 8 st, rostfritt stål, Global, i originalförpackningar
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid5,500 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd Schweizisk tillverkare, kronometer, 18 karat rödguld, 1900-talets 1 hälft eller mitt, dia 38 cm, svart, krokodilarmband, ej testat
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd designer, linneduk samt servietter med serviettringar, 6 st, duk 240 x 145 cm, framstår oanvända
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
McCartney, Stella, handväska samt porte-monnaie, grått läder och metall, plakettsignerad samt märkt Made in Italy, kvitto medföljer, längd 44 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Elmotor/generator, sekelskiftet 1900, 10 - 60 W, F Gottleb Hansen Köpenhamn, h 10 cm, ej komplett
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
LP-skivor, 9 st, Elvis Presley, bruksslitage
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Stort parti bestick, nysilver med pärlemorskaft, 18-1900-tal, olika modeller
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Docka, bisquit, så kallad Googly Doll, Tyskland, 1900-talets början, original klädsel, h 10 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Mandolin, Crafton, längd 61 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Dykutrustning, dräkter, cyklop, tub, viktbälte mm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK