Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Okänd designer för Orrefors, seltersglas, 13 st, glas, "Solliden", slipad dekor, h 8 cm
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Leonette, Dan, egen verkstad, skål, glaserat stengods, signerad, dia 23 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, vas, glas, dekor av luftblåsor mot violett font, svart fotklack, signerad och etikettmärkt, h 19 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för MIO, bordslampa, keramik, dekor av blommor  blått, total h 53 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid14,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est11,500 - 1,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg Studio, skålfat, stengods, dekor i blå reliefglasyr, signerad med Studiohanden, dia 12 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg Studio, skålfat, stengods, dekor i oxblodsfärgad reliefglasyr, signerad med Studiohanden, dia 14 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Stålhane, Carl Harry, skålfat, signerad, diameter 19 cm
Est400 - 500 SEK
5 delar stengods, Stålhane, Nylund, Friberg mm, höjd 4-17 cm, delvis 2 sortering
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
Est500 - 600 SEK
Est800 - 900 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Jenkins, Douglas % Schrotter, Rudolf för Josef Inwald, skål, glas, så kallat Barolac, art-déco, omkring 1935, dekor av guldfiskar, h 20 cm
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Fisktallrikar, 6 st, porslin, Portmeirion "The Complete Angler", l 33 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Fagerlund, Carl för Orrefors, bordslampor, 1 par, glas med metallmontage, dekor i svart underfång, modellnummer RD 1323, signerade, höjd inklusive lamphållare ca 40 cm
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK