Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

924
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
925
Est500 - 600 SEK
Parti mikrofoner, 10 st, bland annat Sony, JVC och KCM
926
Est1,100 - 1,200 SEK
929
Est1,100 - 1,200 SEK
932
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
937
Est400 - 500 SEK
Påsförslutningsmaskin, elektrisk, Wu-Hsing Electronics co Ltd, modell TW300DA
938
Est600 - 700 SEK
Högtalare, 1 par, Auna, Cal-Tech, Berlin, 250 W, höjd 94 cm
940
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
943
Est2,200 - 2,400 SEK
944
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blomlåda, teak, längd 64 cm
948
Est400 - 500 SEK
950
Est3,200 - 3,400 SEK
953
Est1,100 - 1,200 SEK
957
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
966
Est1,600 - 1,700 SEK
968
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
970
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
972
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
975
Est1,100 - 1,200 SEK
977
Est2,200 - 2,400 SEK
978
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
996
Est700 - 800 SEK
Sigillstampar, 2 st, förgylld mässing och karneol, antagligen England, 18-1900-tal, dekor av hästhuvud respektive jakthund, ograverade. h 2,5 respektive 3 cm
998
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
1011
Est400 - 500 SEK
Fickur 2 st, Omega (1 silver med nagg på urtavla) samt fotbollstidtagarur Park, ståldia cirka 5 cm
1012
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
1014
Est1,600 - 1,700 SEK
1015
Est600 - 700 SEK
Jensen, Jacob för B&O, skivspelare, Beogram TX 2, design 1985, längd 42 cm
1021
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Jensen, Jacob för B&O, skivspelare, Beogram 1800, design 1984, längd 42 cm
1022
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designeer för JVC, skivspelare, QL 7, design 1977, längd 46 cm, förförstärkare medföljer
1023
Final bid1,600 SEK
Est600 - 700 SEK
1024
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, lok, vagnar, Märklin skala H/0, bland annat 4 lok (1 saknar kontaktplatta), ej genomgångna eller testade
1027
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lodregulator, valnöt, sekelskiftet 1900, h 95 cm
1029
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Instruktionsbok för Volvo Amazon Sport och PV544 Sport
1030
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, mässing, sekelskiftet 1900, h 35 cm
1031
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Leksakslastbil, trä, BRIO, Osby, 1900-talets mitt, tippbart flak, l 36 cm
1035
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti delvis äldre dockor, bland annat La Bambola Italiana
1041
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti diverse; förgyllda kaffeskedar, bijouterier mm
1044
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti diverse; 2 pistolreplikor, Spanien 1900-talets 2 hälft, dolk i balja, så kallad Keris, modern tillverkning, skador
1045
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti elastolin/lanolinfigurer, 13 st, husdjur, smärre slitage
1047
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti elastolin/lanolinfigurer, 11 st, vilda djur, smärre slitage
1048
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
1056
Est600 - 700 SEK
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 60 cm
1057
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
1058
Est600 - 700 SEK
1067
Est500 - 600 SEK
Parti bestick, rostfritt stål, Global, 6 gafflar samt 5 knivar
1068
Est1,100 - 1,200 SEK
Skaldjursgafflar, 8 st, rostfritt stål, Global, i originalförpackningar
1069
Est1,100 - 1,200 SEK
1070
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK