Est4,200 - 4,400 SEK
Flintlåspistol, mässing, så kallad Kubur, lås och pipa i stål, Osmanska riket, Balkan, 1800-tal, dekor av örnar mm, längd 50 cm
Final bid4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Stort parti mynt, Sverige, cirka 40% av dem silver, total vikt cirka 3,4 kilo
Final bid5,500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Tartandolk, metall, glas och plast (!), sk Sgain Dubh, Skottland, 1900-talets slut, tot l 20 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Knivar i balja, 10 st, sekelskiftet 1900 och senare, Holberg, Dahlgren med flera, någon smärre skada
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid18,000 SEK
Est19,000 - 20,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid4,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Hjälm, lackerad plåt, Italien, M/1915/16
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Hjälm, lackerat stål, Italien, M/33
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti äldre frimärken
Parti äldre frimärken
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad björk, läder och smide, signerad, total l 18 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad björk, läder och smide, signerad, total l 22 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 17 cm, klingan från Helle
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, skiktlimmat trä, läder och smide, signerad, total l 21 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 27 cm, oidentifierad smedstämpel
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv i balja, näver, smide och läder, så kallad Kauhava-kniv, Sverige eller Finland, total l 23 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 22 cm, oidentifierad smedstämpel OG
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK