Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

Strüwer, Ardy, färglitografi, komposition, signerad och numrerad 47/100, synlig pappersstorlek 75 x 56 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Örn, Bo, olja, "Kosmos-1", signerad, 65 x 54 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Billgren, Ernst, färglitografi, "Järv i röd kostym", signerad och numrerad 79/90, synlig pappersstorlek 63 x 60 cm
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Kellerman, Martin, giclèetryck, "Rockys kök", signerad och numrerad 112/250, synlig pappersstorlek 59 x 59 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Towfighi, J, olja, persisk mattatelier, signerad, 50x 70 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Major, J, akvarell, sekelskiftet 1900, hamnbild, signerad och daterad 1905, synlig pappersstorlek 21 x 17 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
Est600 - 700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Fritzsch, Cristian, kopparstick, Gustav III, 1700-talets 2 hälft, synlig pappersstorlek 15 x 12 cm, a tergo gåvotext daterad 1913
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Löfgren, Helga, handskrift, Sverige, Sverige, Fosterland, 1900-talets början, synlig pappersstorlek 26 x 28 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Balechou, Jean Joseph efter Jeaurat, Étienne, kopparstick, Le Goutér (1744), synlig pappersstorlek 39 x 29 cm
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hafström, Tomas, färglitografi, festmåltid, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 55 x 43 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Sanzio, Raffaello (Rafael), efter honom, olja, 1800-tal, Madonnan med Barnet, 52 x 41 cm, mindre dukskada
Final bid5,500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, "Bröd", signerad och daterad 1991, 60 x 73 cm
Final bid11,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Borglind, Stig, torrnål, "Akropolis", signerad, synlig pappersstorlek 34 x 34 cm
Est400 - 500 SEK
Est7,000 - 7,500 SEK
Andreasson, Kurt, olja, "Kyrkogatan från Karl XI:s väg 1911, signerad, 16 x 25 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Andreasson, Kurt, olja, "Hörnan Brogatan/Karl XI:s väg 1922, Cafe Hvilan", signerad och daterad 1983, 18 x 28 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Andreasson, Kurt, olja, "Vägen förbi Hallandsgården - Sofiavägen, 1930-talet, signerad och daterad 1982, 28 x 39 cm
Est400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglito, Strandbild, signerad, numrerad HC X/XXX, synlig pappersstorlek 37 x 60 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, personer vid stuga, 33 x 29 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Tobiasse, Theo, färglito, "Prophètesse pour un amour sublime"", signerad och numrerad 134/250, pappersstorlek 105 x 72 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Windahl, Stefan, olja, komposition, signerad och daterad 1983, 81 x 65 cm
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Fjaestad, Maja, färgträsnitt, Blåklockor, pappersstorlek 14 x 8 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fjaestad, Maja, färgträsnitt, Blåklockor, pappersstorlek 14 x 7 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est400 - 500 SEK