Auktion söndag 24/9 klockan 16
Fredag 22/9 klockan 12 - 19
Lördag 23/9 klockan 12 - 17
Söndag 24/9 klockan 12 - 16
Lowest lot number
- BöckerClear filters
Psalmböcker mm, skinnband, 17-1800-tal, 2 med silverbeslag, dessa stämplade Carl Kåhre Halmstad 1807 respektive 1810, skador
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Bok, "Utdrag ur den af A W Stjernstedt och C A Klingspor utgifna Sveriges Ridderskaps och Adels Vapenbok" 230 vapen i guld och färgtryck (färglitograferade),
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
Est600 - 700 SEK
939
Böcker; Kjellberg - Söderberg, B G, (red) Svenska Slott och Herresäten, Allhems 1966-71, 11 bd (av 18)
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK