Trofeer, 2 st, råbockar, höjd 37 - 41 cm
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Parti spel, pussel och byggklossar, 1 låda, ej genomgångna
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Barbie-docka (1966) med kjol, tröja, kappa och hatt, höjd 29 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti äldre bokmärken, bl a hela ark
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Lampetter, 1 par, mässing och blått glas, dekor av putti, höjd 37 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Huskrucifix, brons, Ryssland, 1800-tal, h 25 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, mekanisk leksaksbil, Volvo PV 444, delvis bemålad plåt, längd 26 cm, nyckel saknas
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Ålljuster, 2 st, smide, 18-1900-tal, längd 40-42 cm
Est600 - 700 SEK
Bordslystrar, 1 par, mässing och Kolmårdsmarmor med prismor, empirestil, 1900-talets 1 hälft, dekor av putti mm, höjd 38 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Fickur, 3 st, silver, sekelskiftet 1900, medföljer skyddsfodral
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti äldre tändsticksaskar
Parti äldre tändsticksaskar
Final bid1,400 SEK
Est300 - 300 SEK
Parti mynt, sedlar mm, bland annat kopia på så kallat plåtmynt
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Resegrammofon, 1900-talets 1 hälft, medföljer ca 10 stenkakor
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vägglampetter/oljelampor, 1 par, mässing och glas, skeppsmodell, modern tillverkning, höjd 101 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Köksur, porslin, Junghans, Ato-Mat, 1950-60-tal, 21 x 21 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Jardinière/vinkylare, mässing, 1900-tal, dekor av lejonmaskaroner, l 27 cm
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Damskor, 1 par, delvis förgyllt läder, 1920-30-tal, importerade av Nordlöfs, bruksslitage
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Okänd konstnär, akvarellerade kostymskisser, 3 st, med pålimmade textilprov, signerade Esbach, totala mått 50 x 38 cm
Est400 - 500 SEK
Vykort, 4 lådor
Vykort, 4 lådor
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK