Est6,500 - 7,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Karta, kopparstucken och handkolorerad, "General Karte des Osmanischen Reichs", ed Justus Perthes Gotha 1854, ur Stielers Hand-Atlas Über Alle Theile Der Erde, synlig pappersstorlek 37 x 45 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd mästare, bonadsmålning, gouache på lin, Sunnerbo (?), 1800-talets 1 hälft, Rebecka vid brunnen, daterad 1834, 435 (!) x 36 cm
Final bid12,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Okänd mästare, antagligen Sunnerbo Härad, 1800-talets början, bonadsmålning, gouache på papper, Jesus uppväcker Lazarus, 5 delar, totalt 587 (!) x 27 cm
Final bid8,000 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Bonad, gouache på lin, sannolikt Johannes Nilsson i Gyltige "Gyltigemästaren", "Den förlorade sonen", daterad 1806, 385 (!) x 63 cm
Final bid11,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Final bid1,900 SEK
Est1,800 - 1,900 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est800 - 900 SEK
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Fiskgryta, koppar, sekelskiftet 1900, invändigt förtent, längd 51 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Parti EP/singlar, mestadels Beatles, 7 st
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Kandelaber för 3 ljus, mässing, jugend, 1900-talets början, höjd 43 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt och bronserat trä och pastellage, senempire, 1800-talets mitt, dekor av gripar mm, höjd 69 cm, senare bakstycke
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Elgrill, Power XL, PG-1500, förefaller oanvänd
Est600 - 700 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, räls, vagnar lok mm, mestadels Lima
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Skyltdockhuvud, plast, 1950-tal, höjd 40 cm, medföljer hatt
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,800 - 1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Ander, Gunnar för Ystad metall, ljusstake för 3 ljus, smide och glasblock, höjd 40 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Digitalkamera, Fuji X10, 12 megapixel, laddare och batteri medföljer
Final bid2,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a John Lennon, Bob Dylan, Johnny Cash m.m
Est600 - 700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est200 - 300 SEK
Shoppingväska, "Dra-Maten", barnmodell, plast och metall, 1960-tal, höjd 65 cm
Est300 - 400 SEK