Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för AGA, radio, teak, typ 3655, längd 57 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, dockvagn, bemålat trä, längd 57 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, tvättuppsättning, 2 delar flintgods, kanna samt tvättfat, "Indiana", dekor av växtlighet, fat diameter 40 cm, kanna höjd 33 cm, hårsprickor
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Fotografiska glasplåtar, ca 15 st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est900 - 1,000 SEK
Ljusstake, tenn, gustaviansk, sekelskiftet 1800, kolonnformad på kvadratisk fotplatta med kulfötter, stämplad HWS för Hans Wiksten, Västerås, verksam 1782-1810, h 25 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Walt Disney/Sky Light Esbjerg, plastreliefer, 10 st, 1900-talets mitt, delvis etikett märkta, några med skador
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Herrarmbandsur, stål med läderarmband, Atlantic
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Steiff, Micki samt Macki, design 1959, höjd 11 resp 17 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Brio, träleksak med öron i skinn, katt, höjd 25 cm
Est300 - 400 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st, längd ca 22 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Leksaksbilar, 3 st, Meccano Dinky toys, sopbil, lastil och buss, slitage
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Griffeltavla på benställning i lackerat stål, höjd 87 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Radio, Luxor, modell Colibri, ej funktionstestad, längd 29 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Tågbana, bok, tåg, spår mm Brio, 1900-talets 2 hälft
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Staffli, bonat trä, höjd 206 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Golfbag, brunt läder med mässingsbeslag, "The bridge", höjd 90 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Undervattenkamera, Sea & Sea motormarine II EX, design 1995 samt blixt Sea & Sea YS-50
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Fartygsratt, trä och mässing, 1900-talets 2 hälft, dia 36 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Coaster/surtout, mässing, senempire, 1800-talets mitt, genombruten dekor, l 23 cm, slitage
Est300 - 300 SEK
Ljusstakar 1 par, mässing Skultuna Bruk No 20, 1800-talets 1 hälft, h 20 cm, 1 ljusmanschett saknas
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggskåp, avlutad fur med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, h 78 cm, senare hyllor
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Thekanna, argent-haché med trähandtag, sengustaviansk/empire, 1800-talets början, cylindrisk med konisk pip, l 22 cm, lock saknas
Est300 - 400 SEK
Stop, tenn, konuskt med skrodad blomdekor, stämplad Johan Zackarias Holmberg Borås 1813, h 21 cm, någon buckla
Est400 - 500 SEK
Bägare, tenn, gustaviansk, konisk med skrodad banddekor, Lars Lundwall Jönköping 1771, h 14 cm, något bucklig
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5500, bruksslitage
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Nisbel, Nils, bestick, rostfritt, "Party", 4+4 delar
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Brio, leksaksgarage, 2 st, längd 22-47 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
Est500 - 600 SEK
Herrskor, Clarks, England, storlek 10
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Damskor, Marks, storlek 5 1/2
Damskor, Marks, storlek 5 1/2
Est300 - 400 SEK
Herrskor, Master, storlek 10
Herrskor, Master, storlek 10
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Digitalkamera, 10 MP, Panasonic Lumix DMC -FS/, medföljer minneskort, laddare
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK