Lowest lot number
- DiverseClear filters
Est200 - 300 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 16-1700-tal, balusterformad stam på akantusornerad klockformad fot, h 20 cm, renoverad och kompletterad, monterad för el
Est1,200 - 1,300 SEK
Etui, ålskinn (!), Cagiva, Italien, modern tillverkning, längd 30 cm
Est500 - 600 SEK
Bordsedekorationer (?) 1 par, förgyld metall, 1800-talets 2 hälft, dekor av lotus, akantus mm, dia 19 cm
Est500 - 600 SEK
Parti äldre diverse, bland annat 2 knappar Arno malinowski för Georg Jensen samt radband med miniatyrfotografi
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Ametistkluster, 3 st, längd 12 - 15 cm
Final bid1,000 SEK
Est300 - 400 SEK