Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Bergh, Elis för Kosta, 26 delar glas, seltersglas mm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Sandnes, Eystein & Enger, Leif Helge för  Porsgrunds Porselænsfabrik AS, Porsgrunn, 1950-60-tal, signerad, dia 31 cm, invändiga glasyrhårsprickor
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd tillverkare, 1900-talets 2 hälft, prakt/golvvas, koboltglas, dekor i guld samt av polykroma, applicerade blommor, h 50 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär för Royal Dux, figuriner, 1 par, porslin, signerad Tjeckoslovakien, höjd 20 resp 21 cm
Est500 - 600 SEK
Okänd designer för Crown Devon, moccaservisdelar, 15 delar, kaffe- och gräddkanna, sockerlskål samt 12 koppar med fat, invändigt  förgyllda
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti glas, Tjeckoslovakien, 1900-talets 2 hälft, delvis med polykroma och fögyllda applikationer
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK