Est4,220 - 4,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est4,400 - 4,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Taburett, bonat trä, 1920-tal, svängda ben, broderadsits med dekor av frukter, höjd 39 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est800 - 900 SEK
Est800 - 900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Est1,800 - 1,900 SEK
Norell, Arne för Norell Möbler, fåtölj, bonad bok med grön läderklädsel, "Ilona", design 1971, etikettmärkt
Final bid6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, skåp, teak, Calmare Nyckel, h 187 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, stolar, 4 st, teak och bonad bok, Calmare Nyckel
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, matbord med 3 fanerade iläggsskivor, bonad bok, Calmare Nyckel, totalt 285 x 120 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,100 SEK
Stegpall,  krom med blå melaminplattor, Verkstads AB Lindquist, Motala, höjd 60 cm, bruksslitage
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
Est1,100 - 1,200 SEK
Väggskåp, avlutad fur med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, h 78 cm, senare hyllor
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj på metallunderrede, ljusbeige klädsel
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, barnstol, svarvat trä, sitthöjd 31 cm
Est300 - 400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Salongsbord, skuret och bemålat trä, barockstil, 18-1900-tal, dekor av akantus mm, skiva med rutmönstrad dekor, l 66 cm, senare bemålning
Final bid3,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Vitrinskåp, palisander med intarisa och mässingsbeslag, Louis XV-stil, 1900-talets 2 hälft, välvd front, höjd 142 cm
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, ek, "Mingo", design 1956, stoppning torkad
Est1,100 - 1,200 SEK
Stolar, 1 par, skuren mahogny med rottingsits, nyrokoko, sekelskiftet 1900
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, matgrupp, 9 delar, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, matbord med 4 iläggsskivor samt 8 stolar, bordet totalt 315 x 115 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Salsskåp, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, höjd 200 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, hyllsystem, teak och lackerad metall
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för IKEA, vilfåtölj, Karlslund, l 140 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Soffbord, bemålat trä, Frankrike, 1900-talets 2 hälft, l 155 cm
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, dekor i parkettmarqueterie, skiva i Kolmårdsmarmor, 3 lådor, b 90 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, stol, ek, beige skinnklädsel
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 600 SEK
Brickbord med lös benställning, skuren, ek, sekelskiftet 1900, så kallad Colonial-Style, underrede med svarvad bambudekor, l 75 cm, sadelgjord saknas
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK