Est28,000 - 26,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, figurin, glaserat stengods, Dromedar, ur serien "Menageri" , höjd 10 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Pettersson, Kenneth, egen verkstad, skulpturer, 2 st, skuret och bemålat trä, koltrast respektive blåmes, signerade, l 9 respektive 20 cm, näbb med lagning
Final bid800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 22,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Scali, Raffaëllo, byst, patinerad gips, signerad, h 37 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kyrlin, Karin, skulpturer, 2 st, makrillar, glaserat lergods monterade på drivved, längd 34-37 cm, 1 med lagning samt nagg, 1 med defekt upphängning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Kyrlin, Karin, skulptur, marulk, glaserat lergods monterad på drivved, höjd 39 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK