Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Est500 - 600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Final bid5,500 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Brännvinskanister/kylar, tenn, art-déco/punkis, stiliserad dekor av fågel på vindruvsklase, stämplad GAB 1930, h 36 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Stigbyglar, 2 st, försilvrad metall, i form av damskor, l 20 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Etui, ålskinn (!), Cagiva, Italien, modern tillverkning, längd 30 cm
Est600 - 700 SEK
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, spegel, furu, dia 96 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Handväska, svart, präglat läder, PATTY, Vogue Collection, bredd 35 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Handväska, läder, Mulberry, bredd 26 cm
Final bid1,300 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, krom med dubbla, vikbara brickor, sammanfällbar, total l 65 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Medicinboll, läder, 1900-tal, dia 30 cm
Final bid2,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Sidenbroderi, sengustavianskt, 1800-talets början, dekor av flicka med körsbär, text: "Je l'attrapperai" samt broderad signatur Helena Catharina Engström och datering 1806, 32 x 44 cm
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Graves, Michael för Alessi, vattenkokare, rostfritt stål och plast #Whistling bird", design 1985, höjd 23 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Trofe, monterad Eland, daterad 2010, Omujeve, höjd 100 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Trofe, monterad Springbuk, daterad 2010, Omantandeka, höjd 46 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Gnu ("fattigmansbuffel"), daterad 2011, Omujeve, höjd 51 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Kudu, daterad 2011, Omantandeka, höjd 120 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Trofe, monterad Oryxantilop, daterad 2011, Omantandeka, höjd 120 cm
Final bid1,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Dovhjort, daterad 2013, Vegeholm, höjd 80 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Trofe, monterad topi, daterad 2010, Omujeve, höjd 84 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterade vårtsvinsbetar, daterad 2012, Zambia, höjd 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Trofe, monterad Impala, daterad 2010, Omujeve, höjd 68 cm
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Wildebeest antilop, daterad 2010, Omujeve, höjd 68 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Pukuantilop, daterad 2012, Zambia, höjd 64 cm
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Plym för paradhjälm vid Fortifikationen eller Dragonregemente
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Aftonväska, silver (?) med markasiter och infattat damur av märke Porta, l 16 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ametistkluster, 3 st, längd 12 - 15 cm
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, skulptur, metall, äpple, höjd 32 cm
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK