Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Kaminuppsats, 3 delar, Carraramarmor med förgyllda bronsbeslag, ny-Louis XVI, Frankrike, sekelskiftet 1900, kaminur samt 1 par dekorurnor, dekor av kvinnomaskaroner mm, ur höjd 58 cm
Final bid8,000 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Speglar, 1 par, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets början, ovala, krön med rosett, 1 signerad Ferm & Persson Göteborg samt daterad 1908, höjd 61 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est7,500 - 8,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a John Lennon, Bob Dylan, Johnny Cash m.m
Est800 - 900 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Cylinderstop med lock, tenn, antaglige Tyskland, sekelskiftet 1800, oidentifierade stämplar, lock med initialer MZ och datering 1800, h 25 cm
Est500 - 600 SEK
Kaftan, broderat siden (?), h 120 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est1,300 - 1,400 SEK
Fotografiska glasplåtar, ca 15 st, 1900-talets första hälft
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för H&M, kandelaber för 5 ljus, aluminium, grenformad, längd 55 cm
Est200 - 300 SEK
Undervattenkamera, Sea & Sea motormarine II EX, design 1995samt blixt Sea & Sea YS-50
Est400 - 500 SEK
Dykarutrustning, simfötter, regulator, m.m, i väska. Storlek M/L
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
Est600 - 700 SEK
Nisbel, Nils, bestick, rostfritt, "Party", 4+4 delar
Est400 - 500 SEK
Vattenbuffelklocka, skuret trä, Indonesien, 1900-tal, l 49 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Gong-gong, metall, Indonesien, diameter 74 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Elgitarr, Burswood samt förstärkare, Vox "Mini 3"
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Svepask, bemålat trä, 1700-talets slut, datering 1793 med bomärken, längd 23 cm, målning bättrad
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Fiatflagga, 230 x 140 cm
Fiatflagga, 230 x 140 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Teleskopkikare, läderklädd mässing, 18-1900-tal, längd 49 - 84 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, skålar, 2 st, kristall, "Sofiero", signerade, l 15 respektive 24 cm
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK