Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Fickur, 2 st, samt armbandsur, 1 fickur silver
Est400 - 500 SEK
Väggur, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 130 cm
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Barnvagn, vitmålat trä, 1900-talets första hälft, 1 hjulaxel lös
771
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Bluetoothhögtalare, Audio pro, Addon T3, el samt aux-kablar medföljer
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pipstånka, laggat och bemålat trä, 1800-talets slut, skurna initialer AAS, h 32 cm, senare bemålning
789
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ytterforder, mässing, dekor av växter samt infattade, äldre kopparmynt, signerat Richard Ringström Helsingborg, h 12 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Reservoirpenna, förgylld metall, Parker, i originaletui
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
796
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Takkrona till 6 ljus, smide, 1960-70-tal, dia 38 cm
797
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Gitarreffekt, Line 6, pod X3 live
803
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti nysilver, bricka samt bestick
829
Est300 - 400 SEK
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, spegel, furu, dia 96 cm
841
Est500 - 600 SEK
Stop, tenn, slätt, cylindriskt, lock med infälld medaljong med porträtt av Karl XV, stämplar Per Fredrik Wigholm Arboga 1860, h 20 cm
848
Est300 - 400 SEK
849
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
851
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
855
Est600 - 700 SEK
857
Est400 - 500 SEK
868
Est500 - 600 SEK
Solur, grönpatinerad metall, 1900-talets mitt, dekor av delfin, h 75 cm
871
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti leksaker, trä, 1900-talets 1 hälft
874
Final bid1,700 SEK
Est300 - 400 SEK
Dörrstopp, svartlackerat gjutjärn, i form av stående West Highland White terrier, l 25 cm
877
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Vevgrammofon, mahogny, Victor Talking Machin co "Victrola", 1910-20-tal, l 53 cm
878
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
881
Est200 - 300 SEK
Fiatflagga, 230 x 140 cm
884
Fiatflagga, 230 x 140 cm
Est500 - 600 SEK
BP flagga, 230 x  140 cm
886
BP flagga, 230 x 140 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Stationsur, mahogny med mässingsmontage, Lenzkirch, 1900-talets mitt, h 95 cm
887
Final bid5,000 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Parti nautica, flöten, hygrometer m.m
888
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
893
Est500 - 600 SEK