Auktion 25/6 klockan 16
23/6 Midsommarafton stängt!
24/6 12-17
25/6 12-16
Lowest lot number
- MöblerClear filters
840
Fåtölj, skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets 1 hälft, lös, stoppad sits
Est400 - 500 SEK
842
Okänd designer, soffa, svart läderklädsel på stålben, , längd 195 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
843
Est1,100 - 1,200 SEK
844
Damskrivbord, mahogny med intarsia, 1800-talets slut, läderinfattad skiva, ben med hjultrissor, , bredd 77 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
849
Miniatyrsekretär, ådringsmålat trä, 1800-talets mitt, 2 lådor samt snedklaff, bakom vilken lådinredning, h 37 cm, medföljer dockservis mm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
853
Bridgebord, modern tillverkning,
Est400 - 500 SEK
854
Okänd dansk designer, pall, palisander med mässingsavslut med svart konstläderklädsel, 1950-60-tal, l 48 cm, slitage
Est400 - 500 SEK
858
Medicinskåp, vitlackerad metall, 1900-talets 1 hälft, 3 glashyllor, lös benställning, h 159 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
865
Armstol, teak med svart skaiklädsel, Danmark, 1960-tal
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
872
Skrivbord, mahogny med läderklädd skiva, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, 2 lådor i sarg, benskoningar i mässing, b 114 cm
Final bid3,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
875
Barngungstol, trä, 1900-talets 1 hälft
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK