Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Est32,000 - 34,000 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), mobil/skulptur,  "Women in the sky", i originalförpackning, signerad, daterad 2004 och numrerad 143/600, höjd 20 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Lindberg, Waldemar för Rörstrand, skulptur, porslin, stående varg, polykrom underglasyrdekor, signerad, längd 28 cm, 1 tand med möjlig nagg
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Sestervik, Lars för Bergdala studioglas, skulptur, glas, dansare, signerad, dekor av bubblor i delvis blå glasmassa, höjd 21 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Enarsson, Lars, skulpturer 1 par, snidat och bemålat trä, samer, signerade, höjd 12 cm
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Holm, Åke, relief, terrakotta, "Saul och David", signerad, 34 x 25 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Figurgrupp, porslin, möjligen Wien, sekelskiftet 1900, mor och barn, polykrom bemålning, h 17 cm, någon smärre nagg
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid5,500 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående pojke med paraply, signerad M Franz, h 19 cm
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Wiinblad, Björn, skulptur/vas, glaserat stengods (!), antropomorf, signerad och daterad 1966, 51 cm
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd konstnär, relief/skulptur, keramik, kvinnoansikte, otydligt signerad Rauni (?), höjd 33 cm
Est400 - 500 SEK
Skulptur/ställ, skuret trä, 1700-tal, manshuvud, längd 10 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Kleine, Marcel för M V Müller, Volkstedt, skulptur, bisquitporslin, sittande akt, art-déco, 1920-tal, signerad Weimar, h 42 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK