Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Wickström, Sture, olja, "Vår", signerad, 49 x 63 cm
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid3,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Jerken, Erik, olja, blomsterstilleben, signerad, 55 x 46 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Agnell, Olle, olja, "Kväll III", signerad, 40 x 62 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Grandin, Svän, olja, blomstermarknad, signerad, 41 x 30 cm
Est400 - 500 SEK
Grandin, Svän, blandteknik, ålandskap, signerad, synlig pappersstorlek 28 x 38 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Grandin, Svän, olja, skymningslandskap, signerad, 26 x 32 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Green, Kulo, olja, skogsmotiv, signerad, 33 x 45 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid14,000 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Oppenheimer, Leona, olja, "Shelter from the storm (Bob Dylan)", a tergo signerad och daterad -08, 55 x 46 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est500 - 600 SEK
Leon, May K, färglitografi, komposition med brevbärare, sign o numr EA, synlig pappersstorlek 28 x 22 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Hübner, Jens, blandteknik, komposition, 50 x 70 cm
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Theglashållare, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900, oidentifierad mästare AK, kontrollörsstämpel för Yakov Nikolayievich Lyapunov St Petersburg 1898-1903, h 9 cm, vikt 110 gram
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Michelin, Lillan, färglitografi, "Romantiserande par på färd", signerad och numrerad 191/290, synlig pappersstorlek 44 x 34 cm
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Strid, Hardy, tempera, "Läsande", signerad och daterad 1955, synlig pappersstorlek 85 x 66 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Strid, Hardy, tempera, komposition, signerad och daterad 1955, synlig pappersstorlek 70 x 55 cm
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Strandbild", signerad och numrerad 208/300, synlig pappersstorlek 25 x 46 cm
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Jönsson, Erik, olja, kustlandskap, signerad, 41 x 51 cm
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK