Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Langlet, Alexander, blyerts, 2 st, motiv med hästar, signerade och daterade -51, synlig pappersstorlek 26x34 cm
808
Est200 - 300 SEK
Falk, Ragnar, olja, interiör, signerad, 41x33 cm
847
Est400 - 500 SEK
Öfverbeck, Henning, olja, skepp på stormande hav, signerad, 27 x 35 cm
852
Est400 - 500 SEK
Csapo, Georges, olja, trojka i Warszawa, signerad, 61 x 122 cm, smärre dukskada
859
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, signerad IB och daterad 1947, 59 x 56 cm
860
Final bid700 SEK
Bjulf, Sören Christian, olja, Frederiksholms kanal, Köpenhamn, signerad, 47 x 63 cm
861
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, olja, blomsterstilleben, 91 x 61 cm
862
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vantore, Mogens, olja, dansk landsby, signerad, 69 x 85 cm
863
Est600 - 700 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, kustparti med fiskebåtar, signerad L Marone (?), 40 x 48 cm
879
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Lignell, Sven, olja, fyra flickor, signerad, 80 x 60 cm
882
Est300 - 400 SEK
Nielsen, Palle, etsning, "Nekropolis", Opus 43 signerad, daterad 71-72 och numrerad XXX/2408, pappersstorlek 37,5 x 46 cm.
883
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Lignell, Sven, olja, flicka med blommor signerad,, 80 x 60 cm
885
Est300 - 400 SEK
Berlow, Håkon, olja, lantgård med höns, motiv från Botne, 51 x 55 cm
889
Est400 - 500 SEK
Johansson, Gunnar, olja, komposition med personer, signerad, 46 x 63 cm
894
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK