Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Collaert, Adriaen efter van der Straet, Jan, kopparstick, "Ecce Homo", ur serien Passio, mors et resurrectio dn. Nostri Jesu Christi, ed Philips Galle 1580-87, pappersstorlek 19 x 26 cm, skador
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets slut, kopparstick, Les derniers adieux de Louis XVI à sa famille, synlig pappersstorlek 21 x 27 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Högardh, Gösta, akvarell, motiv från Särdal, signerad och daterad -78, synlig pappersstorlek 30 x 42 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Norrman, Lars, färgserigrafi, "Bangkok", signerad, synlig pappersstorlek 37 x 57 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, "Vit torso", signerad EA och daterad -77, synlig pappersstorlek 42 x 34 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Litografier, 2 st, efter Hans Holbein respektive Jean Louis Gérome, 1800-tal, synliga pappersstorlekar 50 x 40 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid4,600 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 1,400 SEK
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Akvariestudie", signerad, 33 x 41 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
Est700 - 1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Leiden/Brill, mapp med marina tryck, Nederländerna
Est200 - 300 SEK
Est600 - 700 SEK
Rudberg, Gustav, litografi, fartyg vid Hven, signerad PT, synlig pappersstorlek 22x23 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Puma", signerad, 75 x 50 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Lejon-unge", signerad, 101 x 60 cm
Est400 - 500 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Snö-lejon", signerad, 101 x 60 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Courtois, Jacques, hans efterföljd, 17-800-tal, olja, turkisk bataljscen, 34 x 46 cm, pannåspricka
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Frattini, Enrico, olja, rökande pojke, signerad, 40 x 30 cm
Billgren, Ola, silk screen, komposition med fågel och blommor, signerad och daterad 1960, 20 x 12 cm
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fredholm, Bertil, blandteknik, "Häst", synlig pappersstorlek 31 x 24 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Holsby, Paul, litografi, "Kyrkbyn", signerad och numrerad 45/50, daterad -56, synlig pappersstorlek 34x32 cm
Est200 - 300 SEK
Kenberg, O, olja, kustparti, signerad och daterad 1908, 75 x 127 cm
Final bid1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Tegner, Anna, blandtekniker, 2 st, signerade och daterade 1884 resp 1883, 13 x 9 resp 16 x 11 cm
795
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Green, Kulo, blandteknik, komposition, signerad, 13 x 18 cm
805
Est400 - 500 SEK