Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Ryskt kejserligt militärt märke, silver,
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Elddon, stål, 1700-talets 2 hälft,
Final bid3,800 SEK
Est400 - 600 SEK
Miniatyrkanon på lavett, mässing,
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Kultång, mässing och stål,
Kultång, mässing och stål,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Medalj, brons, Konung Oskar II:s 25-åriga jubileum 1897,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Lans- eller pikspets, smide, ant medeltid eller renässans,
Est1,500 - 2,000 SEK
Final bid2,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Est1,500 - 2,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Minatyrsadel för gunghäst, läder,
Final bid800 SEK
Est200 - 300 SEK
Pallasch, Preussen M/1889 för infanteriofficer,
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Sabel, sekelskiftet 1900,
Sabel, sekelskiftet 1900,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Medaljer, 3 st, silver, 2 st Kungliga Sällskapet Pro Patrias medalj för Trohet och Flit,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Ämbetsmannavärja i balja, Danmark, 1800-talets 2 hälft, förgyllt bronsfäste med pärlemorplattor samt dekor av Stora Riksvapnet, s
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Krutflaska, tenn, Grekland, 1800-talets 2 hälft,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Parti krigsmemorabilia; 2 släpspännen, varav ett med Finland Lejons Ordens Förtjänsttecken,
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Slangbellor, 4 st, skuret och delvis bemålat trä, Myanmar (Burma), 1900-tal,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Klewang, hardwood och smide, Indonesien, 1900-talets 1 hälft,
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Svärd i balja, smide, läder mässing, Malinke (Mandingo), antagligen Guinea,
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
Tamburmajorstav, svärtat trä, tenn och brons,
Est200 - 300 SEK
Kniv i balja, helhorn, samearbete, 1900-talets 1 hälft,
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av  Vegas passerande av Asiens spets,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Kavalleristövlar, 1 par, läder, 1800-talets början, Napoleonisk tid
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Luntsnapplåsmusköt, sk Toradar,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,200 SEK
Gevär, snäppslaglås,
Gevär, snäppslaglås,
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Musköt, flintlås,
Musköt, flintlås,
Final bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Sparbössa, metall, tillverkad av 70 mm spränggranat,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Luftgevär, Walter LG modell 55, 4,5 mm,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Marinkompass, YMC, 5500D
Marinkompass, YMC, 5500D
Est300 - 400 SEK
Vapensköld med nålar och pins,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm
Est1,500 - 2,000 SEK