Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Okänd designer för Wards Ateljéer AB, Tibro, barmöbel, "Party Corner'', fanérad i palisander, 1960-tal, invändig belysning, kvadratisk form, bredd 72 cm, glasinsats med skada
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, soffa, "Örenäs",
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Okänd designer, cafébord, gjutjärn med stenskiva, diameter 60 cm, skiva lös
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hörnskåp, avlutad fur, 1900-talets 1 hälft, h 190 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer för Ox Art, soffbord, ek med kakelplattor,  signerat OX-ART och daterat 1975, längd 145 cm
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Byrå, palisander med mässingsbeslag och intarsia, brokig marmorskiva,, rokokostil, 1900-talets mitt, bredd 92 cm
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, palisander med kakelplattor, 1960-70-tal, signerat KK (?), längd 143 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Klädskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, höjd 187 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Trädgårdsmöblemang, 7 delar, teak och plastklädd metall, bord + 6 stolar
Final bid3,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Trädgårdsstolar, 1 par, smide och trä
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer (Carl Malmsten?), armstolar, 1 par, mahogny, sitsar och ryggar klädda med Svenskt Tenns Elefant Gul, design Estrid Ericson, 1 sits med fläckar
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Malmsten, Carl för Stolab, pinnstolar, 2 st, grålackerad björk, Lilla Åland, design 1942, obetydligt bruksslitage
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Tallrikshylla, avlutad fur, sekelskiftet 1900, längd 94 cm
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK