Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid1,900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Bordsurtout, nysilver med glasinsatser, England, stämplad Philip Ashbury & Sons, Sheffield, 1800-talets 2 hälft, h 27 cm
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Flytväst, Beaufort, uppblåsbar
Est200 - 300 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Obelisk, skuren marmor, 1900-talets 2 hälft, h 51 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Menyskylt, koppar, 1920-30-tal, Restaurant Halmkärven, Halmstad, h 80 cm, bruksslitage
Final bid28,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Väggspegel/bordsplateau, mässing, 1900-talets 2 hälft, l 30 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaminur, bronserad och förgylld metall och emaljerat stengods, Lenzkirch, sekelskiftet 1900, dekor av krönande putto, h 34 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Videokamera i etui, 1950-tal, Eugen Bauer 88D 8mm, möjligen ej komplett
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Skolplansch, litograferad, sekelskiftet 1900, noshörning, 80 x 104 cm, skador
Est300 - 400 SEK
Eldhundar, 1 par, smide, 1900-talets 1 hälft, längd 45 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Nålhus(?), förgylld metall på vit marmorsockel, sekelskiftet 1900, genombrute, lock med spegel, h 12 cm, någon nagg
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Skulptur skuret trä, stående vildsvinsgalt
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Byggsats, Stanlo No. 500, metall, trä och gummi, i originalkartong
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Leksaksbil, bemålad och litograferad plåt, T-Ford Coupé,  Gebrüder Bing, Nürnberg omkring 1920, l 17 cm, kartong medföljer, sprint till reservhjul saknas
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Urverksdriven lesksakbil, litograferad plåt, Schuco-Akustico 2002, Tyskland, 1930-tal, l 14,5 cm, svartlackerad originalnyckel och (defekt) -kartong medföljer
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Tallrikshylla, avlutad fur, sekelskiftet 1900, längd 94 cm
Est600 - 700 SEK
Takkrona, bemålat trä och metall
Est300 - 400 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton
Akustisk gitarr, Bjärton
Est400 - 500 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton, etikettmärkt
Final bid1,100 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Akustisk gitarr, Hermann Carlsson Levin, serienummer 256350, etikettmärkt
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets mitt, höjd 30 cm
Est400 - 500 SEK
Concertina i låda, sekelskiftet 1900
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK