Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C4, oanvända i originalförpackning
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Bildäck, 4 st, Michelin 225/50 R17, M+S, fälgar medföljer
Final bid2,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Akustisk gitarr, 1900-talets mitt, otydligt märkt (Holland?)
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Barnstolar med armlän, 2 st, rödmålat trä med flätad sits, 1900-talets början, h 60 respektive 65 cm
Est400 - 500 SEK
Tavelstaffli, bonat trä, 1900-talets 1 hälft, justerbar höjd
Final bid1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Legald, Simon för Normann Copenhagen, rullvagn, rödlackerad metall och trä, "Block", b 50 cm, bruksslitage
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Hundbur, metall och plast, sammanfällbar, l 92 cm
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel teak, h 100 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Herrbetjänt, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, höjd 103cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Loka, bemålat trä och läder, 1900-tal
Est300 - 400 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjuten signatur M, l 33 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1800-tal, gjutna bomärken samt signatur LMA, l 50 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Parti galvaniserad plåt, bl.a. tvättbalja, tvättbräda och vattenkanna
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Fiskknivar, 12 st, nysilver, Barker Brothers Birmingham, 1900-talets 1 hälft, l 23 cm, i (vattenskadat) etui från David Andersen
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK