Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Matta, semiantik/antik Shirvan(?), 205 x 130 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm
Est1,300 - 1,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik Teke Turkmen, 390 x 265 cm
Est1,500 - 1,600 SEK
Matta, antik Bachtiari (?) galleri, 515 x 115 cm, bruksslitage
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Mössa för matros vid U-båt samt U-båtsflagga, Danmark 1930-40-tal, medföljer Yachtflagga och 3 signalflaggor
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
Final bid4,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kuddar, 3 st, Kelimvävda, 1900-talets 2 hälft, 37 x 37 cm
Est400 - 500 SEK
Matta, antik Teketurkmen, 120 x 110 cm, bruksslitage
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, antik Hereke (?) med bönenisch, 180 x 125 cm, slitage
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, antik persisk, 130 x 165 cm, slitage, någon lagning
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Kirman (?), 120 x 60 cm
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik persisk, 200 x 140 cm
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, matta, rya, 235 x 170 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik Turkmen, 335 x 230 cm, ställvis något slitage, smärre lagning
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, semiantik Ghom (?), 200 x 135 cm
Final bid11,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd konstnär, väggbonad, ylle, komposition, 160 x 145 cm
Est600 - 700 SEK
Parti linnedukar, 1900-tal
Parti linnedukar, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 - 600 SEK
Maskinbroderad tavla, 1900-talets 2 hälft, 65 x 60 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, semiantik Teke, 190 x 130 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, semiantik Afshar (?), 195 x 140 cm, slitage
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Matta, antik (?) Keshan med bönenisch, 210 x 140 cm, slitage
Final bid2,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Matta, old persisk, 75 x 60 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, 215 x 130 cm
Est400 - 500 SEK