Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Est2,800 - 3,000 SEK
Tallrikshylla, avlutad fur, sekelskiftet 1900, längd 94 cm
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est600 - 700 SEK
Snurrfåtölj, svart konstläderklädsel på metallfot, 1960-70-tal, fot märkt FP 42
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, svartlackerat böjträ på stålben, modell FH 3107 'Sjuan', design 1955, detta exemplar från 2005, bruksslitage
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, svartlackerat böjträ på stålben, modell FH 3107 'Sjuan', design 1955, detta exemplar från 1996, bruksslitage
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Canapé, valnöt med röd klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900, l 180 cm
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Arkivskåp, mahogny, 1900-talets 1 hälft, bredd 62 cm
Final bid4,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Armstolar, 1 par, svarvat, skuret och bonat trä, så kallade Windsorstolar, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd designer för Haslev, soffbord, massiv bok, organsikt formad skiva på tre ben, plakettsignerat, l 140 cm
Final bid1,500 SEK
Est600 - 700 SEK
Strinning, Nils, hylla, rödlackerat trä och metall, String, bredd 60 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk designer, bord, massiv valnöt, så kallad Kunstnermöbel, sekelskiftet 1900,, 76 x 65 cm
Final bid2,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Damarbetsbord, valnöt med intarsia och mässingsbeslag, Louis XV-stil, 1900-talets 1 hälft, b 61 cm
Final bid1,100 SEK
Est800 - 900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Nattygsbord, avlutat trä med vit marmorskiva, 1900-talets 1 hälft, låda i sarg, h 75 cm, renoverat
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, borstat stål med glasskiva, l 140 cm
Est600 - 700 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny, rokokostil, 1900-talets början, bruksslitage
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK