Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.
Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00
Lowest lot number
- BöckerClear filters
Nordberg, Olle, olja, kvinna med fåglar, signerad och daterad 1933, 24 x 18 cm, medföljer bok
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bok, Potko, Chaim: Tobiasse : Artist in Exile, medföljer originallitografi av konstnären
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bok: Hitchcock, Henry-Russell, "In the Nature of Materials: The Buildings of Frank Lloyd Wright 1887-1941", 3 upplagan 1942, ej genomgången, visst slitage
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Bok: Weiland, Carl Ferdinand, "Compendieuser Allgemeiner Atlas nach dem besten Hülfsmittel...", Verlage des Geographischen Instituts Weimar 1829, ej genomgången, bruksslitage
Est700 - 800 SEK
Böcker, stort parti Hallandica
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK