Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Herrarmbandsur, Omega Seamaster 600, stål, manuell
Final bid6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd designer för Jaeger LeCoultre, bordsur, förgylld mässing, modellnummer 412, höjd 15 cm
Final bid5,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Gunghäst, skuret och bemålat trä, sannolikt Gemla Leksaksfabrik omkring 1910, lädersadel med stigbyglar i järn och valltrapp i ylle, man och svans i tagel, l 138 cm
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Lövgren, Gerd, egen ateljé, Sommen, väggspegel, skuret och bemålat trä, i form av fönsternisch med skulpterade kvinnoben, signerad, h 60 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Just Andersen, Ib, för GAB, skål på fot, tenn, diameter 17 cm, ägargravyr
Est300 - 400 SEK
Väggur, förgylld metall, Louis XVI-stil, Frankrike, 1900-talets början, h 53 cm
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Modelljärnvägsvagnar, 3 st, Märklin, modell 48403, 48404 samt 94007, i originalförpackningar
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,000 SEK
Est350 - 400 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Manca, Gino för Bertils Konststen, trädgårdsskulptur, bronderad konststen, fisk, signerad, h 62 cm
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Tv, LG 65UF852V, 65#, fjärrkontroll medföljer
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Ram, förgyllt trä och stuck, 1900-tal, yttermått 93 x 110, innermått 63 x 79 cm, smärre skador
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Karlsson, Göran för Gusum, tillskriven, ljusstakar, 1 par mässing, otydligt märkta, h 24 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Hörseltestare, Amplivox Audiometer, h 30 cm
Est300 - 400 SEK
Elgitarr, Maestro by Gibson
Elgitarr, Maestro by Gibson
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Elgitarr, Fender Standard Stratocaster MIM, "MZ1058825" Mexiko
Final bid3,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est700 - 800 SEK
Parti LP-skivor, hårdrock, bl.a Rainbow, Scorpions, Alice Cooper mm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Dragspel, Hagström, Maja, i väska
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Hattstock, trä och metall, mekanisk, 1900-talets 1 hälft, , höjd 26 cm
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Tyskland, empire, 1820-30-tal,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Mortel med pistill, kolmårdsmarmor, 1800-talets 2 hälft, h24 cm, pistill med lagning
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Okända designers, nötknäckare, 2 st, snidat trä, i form av ekorre respektive gammal gubbe, längd 17-20 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK