Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Wallendorf, skulptur, flicka med boll
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Wallendorf, skulptur, flicka med boll, höjd 25 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fat, porslin, Japan, Taishô, blå underglasyrdekor av hus i landskap, oidentifierad signatur, dia 28 cm
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kanna, porslin, "Pynta", design 1962, h 13 cm
Est1,600 - 1,700 SEK
Skålfat, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, modellnummer 511, diameter 17 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Terrin med lock, porslin, Royal Copenhagen,  Blå Blomst, längd 32 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid3,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Rörstrand, theservisdelar, flintgods,  "Azur", design 1954, thekanna,, gräddkanna samt 3 koppar med fat
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kanna, porslin, Royal Copenhagen,  Blå Blomst, höjd 16 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Rörstrand, parti porslin, Bimbo, 1950-60-tal, 3 thekoppar, 5 underfat samt 3 assietter
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer för Jema Glasbruk, Boda, vin- respektive snapsglas, 2 + 2, etikettsignerade, h 17 respektive 23 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Kaffekoppar med underfat, 10 + 10 st samt 8 assietter, porslin, Gustavsberg Blå Blom
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
5 delar konsthantverk, Kina, 1900-tal, 3 skulpturer hardwood samt 2 assietter porslin
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Vinprovarlåda, 4 glas samt beskrivning
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Tallrik, fajans, Holland 1700-tal, dekor i starkeldsfärger, av strand och fågel, diameter 23 cm
Est600 - 700 SEK
Tallrik, fajans, antagligen Holland, 1700-tal, dekor av fågel och blommor i koboltblått, diameter 22 cm
Est600 - 700 SEK
Tallrik, porslin, Sächsicher Porzellanmanufaktur Dresden, 1900-talets 1 hälft, "Daphne" - polykrom och förgylld dekor av nymf, genombruten, diameter 25 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Väggplattor, 2 + 2 fajans, längd 28 cm
Est600 - 700 SEK