Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Cello med stråke, Tjeckoslovakien, 1900-tal, medföljer stråke, l 122 cm exklusive stöd
Est3,200 - 3,400 SEK
Armbandsklocka, stål, Casio Module Number No 103, Thunder Blue, i originaletui, förefaller oanvänd, graverad SKF
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lindberg, Stig för Öbergs, kortlekar, 2 st, "Comedia", oanvända i etui
Est600 - 700 SEK
Violin, Hopf, med fodral, längd 59 cm
Est600 - 700 SEK
Parti singlar/EP, Beatles, 10 st
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti frimärksklipp, sekelskiftet 1900
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Tyskland, empire, 1820-30-tal,
Est700 - 800 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Saxon, Judas Priest, Beatles mm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Skål, mässing, 1800-talets 2 hälft, snäckskalsformad, hänkel i form av delfin, l 27 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Flaggstångsknopp, glas, 1900-talets början, h 25 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Parti LP-skivor samt maxisingel, Judas Priest, 13 st
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Fingerborg, 18 karat rödguld med emalj och skuren månsten, senempire, 1800-talets mitt, stämplad Gustaf Magnus Sjöblom Stockholm 1852, vikt 4,6 gram, originaetui i röd maroquin
Final bid2,600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Parti fiskerullar
Parti fiskerullar
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti LP-skivor bl.a Pink Floyd, Led Zeppelin, Anders F Rönnblom mm, ca 40 st
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, spegel, teak, 1950-60-tal, höjd 116 cm,
Est300 - 400 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, Köpenhamnsarbete i empire, omkring 1820, h 161 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, h 108 cm
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek, h 96 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Resegarderob, trä med metallbeslag, 1900-talets början, inredning med lådor och galgar, längd 126 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Ämbar, 2 st, laggat trä, möjligen orientaliska, h 52 - 60 cm, slitage
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Tidningsställ, metall med handtag i teak, l 40 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Koffert, sekelskiftet 1900, l 92 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Tavla för syntest, metall, med belysning, Oculus, Germany, höjd 52 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Klinikbord, rostfritt stål, ställbart, höjd 77 cm, proveniens: Länslasarettet Halmstad
Est400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, Skultuna, mässing, No 92, höjd 17 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1900-tal, h 17 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK