Fredagen 28/10 12 - 19
Lördag 29/10 10 - 17
Söndag 30/10 12 - 16
Auktion 30/10 16.00
Lowest lot number
- DiverseClear filters
Skrivställ, förgylld och försilvrad mässing, jugend, sekelskiftet 1900, dubbla bläckkoppar i glas,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
TV, Samsung UE55KS7005U 55",
Final bid1,300 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer, vägghylla, teak
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Högtalare, ett par, sannolikt Sonab OA4 "Carlsson",
Est300 - 400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Brevpress, vit marmor, 1800-talets 2 hälft,
Est400 - 500 SEK
Kaminur, svärtat trä, mässingsdetaljer och marmorimiterade pelare,
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti nysilver,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Herrbetjänt, bonad bok och metall, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Klädhängare/hatthylla, metall och bonat trä,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer 1950-60-tal, blombord, lackerad metall och plast,
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
EP, Gagarin, Juri, "In space"
Est1,300 - 1,400 SEK
Gnistskydd, delvis bemålat gjutjärn, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Frimärksalbum, 7 st
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Serveringsvagn, metall och alm med dubbla glasskivor, 1950-60-tal,
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, vägghylla, formpressad teak,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, delvis lackerad metall,
Est600 - 700 SEK
Väggprydnad/hängare, bonat trä med monterat horn,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, tidskriftshållare, svartlackerad metall,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, jordglob med belysning, metall och plast
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Gnistskydd, metall, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
Est200 - 300 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est600 - 700 SEK
Balansvåg, mässing, Lindells Vågfabrik Jönköping, 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Visitkortsskål, glas och nysilver,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Voltmeter, Robert Abrahamsohns, Berlin
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Final bid1,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegel, bronserat trä och stuck, oscariansk,
Est400 - 500 SEK
Parti blåslampor mm,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fruktkorg, metall och flätad plast,
Est300 - 400 SEK
Dragspel, Hagström Skandia,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggur, valnöt , oscarianskt,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, herrbetjänt, bonat trä,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Förstärkare, Dynacord Rex, 1960-tal,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Parti LP-skivor i back
Est200 - 300 SEK
Trofé, bogmonterad råbock,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegel, mahogny, 1800-talets slut,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide,
Est900 - 1,000 SEK
Spegel, valnöt, barock, 1700-talets 1 hälft,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
iPod touch, Apple, svart
Est300 - 400 SEK
iPod touch, Apple, vit
Est300 - 400 SEK
Parti LP/singlar, Elvis Presley
Est1,000 - 1,100 SEK
Parti bild-LP/singlar, Beatles
Est2,600 - 2,800 SEK
Kandelaber för 5 ljus, glas och metall
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Herrbetjänt med byxpress, Pressomatic
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Spegel med konsol, valnöt, oscariansk,
Est1,100 - 1,200 SEK