Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est3,600 - 3,800 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Pennkniv, 18 karat rödguld och stål, USA, 1900-talets början,
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Saltbinge, skuren ek, 1700-tal,
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Höglund, Erik för Boda Smide, taklampa, svärtat smide och brunt glas,
Est2,200 - 2,400 SEK
Racket, trä med natursenor, möjligen Battledore, 1800-tal,
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Bojesen, Kay, gunghäst, bok, design 1936,
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Vagga, fur, allmogearbete, 17-1800-tal,
Est900 - 1,000 SEK
Bang, Jacob för B&O, väggur, aluminium, "Beotime", design 1980, dia 29,5 cm,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar radio med SD-kortläsare, Beosound 3,
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Kaminur, mässing med infattade marmorplaketter, nyrokokostil, 1900-tal, dekor av ryttare,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Ljusstakar/kandelabrar till 4 ljus, 1 par, 1800-talets 2 hälft, lösa kandelaberarmar,
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Brynstål, smide och mässing, 17-1800-tal,
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Pipa, sjöskum och bärnsten (?), 1900-tal,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti mestadels äldre fällknivar, 18-1900-tal,
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Flygplansmodell, aluminium, De Haviland Mosquito,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 600 SEK
Parti fickur, klockkedjor mm, 18-1900-tal,
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Dam, Thomas för Gjöl, docka, gummi och textil, "Lyckotroll",
Est1,700 - 1,800 SEK
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt trä och pastellage, senempire, 1800-talets 2 hälft,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Parti koppar, mestadels 1900-tal,
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Santana, ELO, Roxette, Clapton, Gasolin
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Kandell, John för Källemo, bokhylla, vitlackerat trä, "Pilaster",
Final bid3,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg, figurin(er), glaserat stengods, känguru med unge,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Plakett, brons, dekor av jaktmotiv,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Tomte, textil och trä,
Tomte, textil och trä,
Est500 - 600 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg, figurin stengods, katt,
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Whiskykrus, glaserat stengods, Glen Garry Old Highland Whisky, sekelskiftet 1900,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaffekvarn, Rancilio Rocky,
Kaffekvarn, Rancilio Rocky,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK