Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Guldmynt(kopia?), 100 Kurush (1 Lira), Osmanska riket Mehmet V, vikt 7,9 gram,
Final bid3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bojan, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, blå underglasyrdekor av körsbärsblom samt av heliga föremål i utsparade reserver,
Final bid8,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Vas, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft,
Est600 - 700 SEK
Fat, porslin, Japan, antagligen Taishô, blå underglasyrdekor av personer mm,
Final bid1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Spänne, förgylld och emaljerad brons, Osmanska riket, sekelskiftet 1900,
Final bid600 SEK
Est600 - 600 SEK
Tallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Est900 - 1,000 SEK
Bärtallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95)
Final bid300 SEK
Est500 - 600 SEK
Skuptur/vas, Kina, skuren soapstone på träsockel,
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Jambiyor i balja, 2 stycken snarlika, försilvrad och emaljerad mässing,
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Vas, porslin, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Shribiya i balja, försilvrad metall med cabochonslipade glasfluss,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Trädgårdspall, porslin, Japan, 1900-talets mitt, bukigt oktogonal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Golvvas, porslin, Japan, 1900-talets mitt,
Est400 - 500 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Vaser, 1 par,  porslin, Kina, 1900-tal,
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Skulptur, skuret och delvis bemålat trä, stående lejon,
Est900 - 1,000 SEK
Tallrik, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti porslin, 6 delar, Japan, Taishô,
Est300 - 400 SEK
Bägare, så kallad stem-cup, porslin, Kina, möjligen Guangxu, sekelskiftet 1900,
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bordslampa, fajans med bronsmontage, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK