Loading...

Sommarauktion 2

Visning:

Fredag 3/7 12.00 - 19.00, lördag 4/7 10.00 - 17.00, söndag 5/7 12.00 - 16.00

Sommarauktion 2
Closed
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, blålackerad metall, Badmintonpendeln, etikettsign, dia 40 cm, bruksslitage
116
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, blålackerad metall, Badmintonpendeln, etikettsign, dia 40 cm, bruksslitage
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
137
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
Final bid1,800 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Sarfatti, Gino för Flos, taklampa, Sarfatti 2097/30,
138
Sarfatti, Gino för Flos, taklampa, Sarfatti 2097/30,
Final bid7,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Okänd designer, 1960-tal, bordslampa,
144
Okänd designer, 1960-tal, bordslampa,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer, 1960-70-tal, bordslampor, 1 par,
145
Okänd designer, 1960-70-tal, bordslampor, 1 par,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Golvlampa, mässing och lackerad metall med vit textilskärm, Arena,
153
Golvlampa, mässing och lackerad metall med vit textilskärm, Arena,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Closed
Bordslampor, 1 par, förgylld keramik, Le Dauphin,
160
Bordslampor, 1 par, förgylld keramik, Le Dauphin,
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Bordslampa, förgylld keramik, Le Dauphin,
161
Bordslampa, förgylld keramik, Le Dauphin,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Takkrona, mässing med droppformade, facetterade prismor,
162
Takkrona, mässing med droppformade, facetterade prismor,
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Taklampa, mässing med prismor,
163
Taklampa, mässing med prismor,
Final bidNo bids
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Taklampa, förgylld metall,
164
Taklampa, förgylld metall,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Castelbajac, Jean-Charles, Marquis de för Ligne & Roset, golvlampa,
181
Castelbajac, Jean-Charles, Marquis de för Ligne & Roset, golvlampa,
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Okänd designer för Bergboms, golvlampa,
218
Okänd designer för Bergboms, golvlampa,
Final bid2,800 SEK
Est800 - 1,200 SEK
Closed
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par,
303
Poli, Flavio för Archimede Seguso, tillskriven, bordslampor, 1 par,
Final bidNo bids
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Okänd designer, taklampa,
354
Okänd designer, taklampa,
Final bidNo bids
Est600 - 800 SEK
Closed
Skrivbordslampa, ASEA,
396
Skrivbordslampa, ASEA,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Takfotogenlampa
397
Takfotogenlampa
Final bidNo bids
Est800 - 900 SEK
Closed
Bordslampa, Persson , Inger för Rörstrand Aleljé
398
Bordslampa, Persson , Inger för Rörstrand Aleljé
Final bid500 SEK
Est30 - 400 SEK
Closed
Taklampa, Höganäs
401
Taklampa, Höganäs
Final bidNo bids
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Taklampa, plast
402
Taklampa, plast
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Taklampa
403
Taklampa
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Taklampa, bemålad plåt
406
Taklampa, bemålad plåt
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Hallampa/takkrona till 5 ljus, förgylld metall,
421
Hallampa/takkrona till 5 ljus, förgylld metall,
Final bidNo bids
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Väggspegel med belysning
431
Väggspegel med belysning
Final bidNo bids
Est100 - 150 SEK
Closed
Taklampa
436
Taklampa
Final bidNo bids
Est100 - 150 SEK
Closed
Okänd designer, möjl för Holmegaard, 1960-70-tal, bordslampa,
443
Okänd designer, möjl för Holmegaard, 1960-70-tal, bordslampa,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd designer för Herstal, bordslampor, 1 par,
471
Okänd designer för Herstal, bordslampor, 1 par,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
472
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Bonderup, Claus och Thorup, Torsten för Fog & Morup, taklampa, vitlackerad metall; Semi,
473
Bonderup, Claus och Thorup, Torsten för Fog & Morup, taklampa, vitlackerad metall; Semi,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Closed
Okänd designer, taklampa,
474
Okänd designer, taklampa,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Bordslampor, 1 par, celadonglaserat porslin på svart träsockel,
492
Bordslampor, 1 par, celadonglaserat porslin på svart träsockel,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning,
505
Okänd konstnär, 1910-20-tal, skulptur/pianobelysning,
Final bidNo bids
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Takampel, mässing med glaskupa,
508
Takampel, mässing med glaskupa,
Final bid800 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Vallien, Bertil för Kosta, bordslampa,
509
Vallien, Bertil för Kosta, bordslampa,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd dansk designer, taklampa,
521
Okänd dansk designer, taklampa,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampor 1 par,
524
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampor 1 par,
Final bid900 SEK
Est800 - 1,200 SEK
Closed
Okänd designer för Frandsen, taklampa med takfäste,
525
Okänd designer för Frandsen, taklampa med takfäste,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Closed
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, bordslampa,
583
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, bordslampa,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Sandeberg, Owe för Kosta, bordslampor 2 st, klarglas,
584
Sandeberg, Owe för Kosta, bordslampor 2 st, klarglas,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
598
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, spotlights/vägglampor, 3 st,
599
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, spotlights/vägglampor, 3 st,
Final bidNo bids
Est600 - 800 SEK
Closed
Perry A. King & Santiago Miranda & Gianluigi Arnaldi  för Flos/Arteluce, uplight,
631
Perry A. King & Santiago Miranda & Gianluigi Arnaldi för Flos/Arteluce, uplight,
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Starck, Philippe för Flos, Italien, taklampa, glas och aluminium,
632
Starck, Philippe för Flos, Italien, taklampa, glas och aluminium,
Final bidNo bids
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Okänd dansk designer, taklampor, 1 par,
670
Okänd dansk designer, taklampor, 1 par,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer för Eriksmåla Glas, taklampa,
677
Okänd designer för Eriksmåla Glas, taklampa,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Arbetsbelysning, grönlackerad metall,
678
Arbetsbelysning, grönlackerad metall,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
701
Okänd designer, 1950-tal, taklampa,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer, 1950-60-tal, möjligen Koch & Löwy för OMI, golvlampa,
704
Okänd designer, 1950-60-tal, möjligen Koch & Löwy för OMI, golvlampa,
Final bid600 SEK
Est200 - 300 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.