Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid9,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Tallrikar, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Koppar, 6 st, silver. så kallade Zarf, möjligen Osmanska riket,
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Tallrik, porslin, Kina, möjligen Kangxi (1662-1722), blå underglasyrdekor av blommor mm,
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Fat, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av drakar mm i kejserligt gult och blått,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est800 - 900 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est800 - 900 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Bojan, porslin, Kina, 1900-tal, underglasyrdekor av personer mm i famille-rose-färger,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Hasegawa Sadanobu III, träsnitt, Benkei on Gojo Bridge,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Onda, Akio, träsnitt, komposition med person och skrivtecken,
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Bojaner, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, 1 med lock,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK