Juliauktion söndagen den 31/7 klockan 16.00.

Fredag 29/7 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 30/7 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 31/7 klockan 12.00 - 16.00

Fogelin, Anders, färglito, Stockholmskväll,
829
Est1,100 - 1,200 SEK
Berglund, Bengt för Gustavsberg, emalj på plåt, komposition
831
Final bid2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Berglund, Bengt för Gustavsberg, emalj på plåt, landskap,
832
Est1,100 - 1,200 SEK
Vallin, Antti, emalj på plåt, havsmotiv
833
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär för Gustavsberg, emaljerad plåt, motiv med fiskar
834
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Eriksson, Ulf, färglitografi, komposition med cyklister
835
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Greder, Ulf, färglitografi, restauranginteriör
836
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Melanton, Erland, emalj samt guld på plåt, komposition
837
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Bengtsson, Bertil, gouache, Pétanque,
843
Est1,100 - 1,200 SEK
Guin'Amant, Jean-Luc, gouache, komposition,
849
Est600 - 700 SEK
LeWitt, Sol, träsnitt på Kizuki Hanga papper, plate 1 ur "Five Forms Derived from a Cube" (1982)
853
Est19,000 - 20,000 SEK
Rozsa, Karol, olja, ungersk kvinna i folkdräkt,
854
Est300 - 400 SEK
Hagstedt, René, olja, stilleben,
856
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, olja, stilleben med druvor,
857
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, danskväll vid bruket,
859
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
4 delar grafik; färglitografier Aulio-Paananen, Thelma, May K Léon och Peter Lindström samt offset Mikael Qvarsebo,
860
Est200 - 200 SEK
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 69,
861
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, 1800-talets slut, kor i landskap,
865
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK