Aftonväska, svart siden med silvermontage, sekelskiftet 1900,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Matta, old Kirman,
Est400 - 500 SEK
Ångström, Anna Johanna för Axeco, matta, rölakan,
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Matta, old Hamadan (?) galleri,
Est500 - 600 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan,
Est400 - 500 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, old Pakistan Karachi,
Est300 - 400 SEK
Broderad textil, indo-persiskt kulturområde, 1900-tal,
Est1,100 - 1,200 SEK
Livpäls m/1913,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Indien (?),
Est300 - 400 SEK
Broderi, siden, Kina Qing/republik, 1900-talets början,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, antik Kaukasus,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, antik Kaukasus,
Est200 - 300 SEK
Matta, semiantik Hamadan,
Est200 - 300 SEK
Matta, old persisk,
Est2,200 - 2,400 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?)
Final bid3,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Matta, semiantik Isphahan,
Final bid3,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Matta, old persisk,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Pontén, Gunilla för Chapeau-Clacque, kofta,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull,
Est300 - 400 SEK
811
Matta, semiantik persisk,
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
812
Matta, semiantik-antik Hereke(?),
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
813
Matta, old Pakistan (?),
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
815
Matta, old Hamadan,
Est300 - 400 SEK