Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vaser, 1 par, glaserat lergods, Kina, troligen Han (206 f.Kr.–220 e Kr),
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Koson, Ohara, färgträsnitt, "Two geese",
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Skål, porslin, Kina Qing (1800-tal),
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
Est200 - 300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est22,000 - 24,000 SEK
Lock, porslin, Kina, Qianlong (1736.95),
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Skrin, lackerat trä med bronsbeslag, Japan, Meiji, 1800-talets slut, invändigt med 5 lådor,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Broderi, siden, Kina Qing/republik, 1900-talets början,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Tallrikar, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95),
Final bid1,500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Est400 - 500 SEK
RUrna, delvis grönglaserat lergods, Kina (?), 1800-tal,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Thekanna samt skål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor,
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bojan, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Golvvaser, 1 par, keramik, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), europeisk silverform,
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Est3,200 - 3,400 SEK
Golvurna, porslin, Kina, modern tillverkning,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Stort parti porslin, så kallat äggskalsporslin, 4 lådor,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti porslin, Kina och Japan, 1900-tal,
Final bid1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Stort parti porslin, Kina, 1900-tal,
789
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm,
Final bid1,100 SEK
Est400 - 500 SEK
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
Est200 - 300 SEK