Februariauktion söndagen den 27/2 klockan 16.

Fredag 25/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/2 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer, 1960-tal, golvlampa, teak, alm och mässing
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Bergboms, bordslampa, mässing och gultonat glas, B-119
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Takampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
Final bid1,900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skrivbordslampa, patinerad brons med glaskupa, så kallad Strindbergslampa,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Takkrona, förgylld metall med prismor,
Final bid2,200 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Takkrona, nysilver med prismor, empirestil,
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, art-déco, 1920-tal, taklampa, mässing med tre gultonade glaskupor och droppformade glashängen,
Est200 - 300 SEK
Hallampa, mässing med frostade glasskivor, 1900-talets 2 hälft,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Taklampa, mässing, 1900-talets 2 hälft,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för CEBE, landskrona, taklampa, vit plast och metall,
Est200 - 300 SEK
Kristiansson, Uno & Östen för Luxus, tillskrivna, golvlampa, svarvad fur,
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est200 - 300 SEK