Lowest lot number
- SkulpturClear filters
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Suzanne och Kersti,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Larsson, Carl för Royal Copenhagen, efter honom, figurin, porslin, Brita,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Dekorelement, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Skulptur/bänk, laserat trä, bedjande man,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Figuriner, 3 st, snidat och bemålat trä, bland annat Lorens Larsson,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
Est1,700 - 1,800 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Karaff, slipad kristall med silvermontage,
Est500 - 600 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, skulptur, skuret trä, far och dotter,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Skulptur, skuret trä, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
799
Skulptur, skuret trä, möjligen Västafrika, sekelskiftet 1900,
Final bid1,700 SEK
Est600 - 700 SEK
804
Skulptur, förgylld och patinerad brons, tempellejon,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK