Värmeställ, nysilver, Christofle "Gallia", 1910-20-tal,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Bojesen, Kay, skulptur, teak och limbaträ, apa,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 44 delar, teak och rostfritt stål, "Opus",
Final bid1,900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,
Est400 - 500 SEK
Bordsuppsasts, porslin, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1900, dekor av putti, blommor mm,
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Kaminuppsats, 3 delar, mässing och brokig marmor, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Final bid5,500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Handväska, grått läder med metallbeslag, Guess,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est200 - 300 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Kulspets- samt blyertspenna, sterlingsilver, Cross,
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Spegel, förgyllt. bronserat och bemålat trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Fat, tenn, djupt, slät modell,
Est500 - 600 SEK
Samovar med bricka, mässing med trähandtag, Pavel Gudkov, Tula, sekelskiftet 1900,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt och bronserat trä och pastellage, senempire, 1800-talets mitt,
Final bid1,300 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordsur, koppar, Luxor, 1920-30-tal, i form av järnvägssignal,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Est300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Kaffekanna, koppar, 1800-talets mitt,
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, milennieljusstake,
Est600 - 700 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Larsson, Lisa för Gustavsberg Studio, väggspegel, glaserat stengods,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Skeppsur samt -barometer, mässing, Devina,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Golvur, bemålat och förgyllt trä, Danmark, 1800-tal,
Final bid450 SEK
Est400 - 600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,
Est300 - 400 SEK
Modelljärnvägsdel, Märklin, vändskiva, nr 410,
Final bid800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Modelljärnvägsdel, Märklin, rangerbana/rullbrygga med luftledning, modellnummer 7294,
Final bid800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Modelljärnvägsvagnar, 6 st, Märklin, 4091, 4092, 2 st 4093, 4168 samt 4182,
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK