Matsals/konferensmöbel, 16 delar, alm, Kina, 1900-talets slut, bord med 5 iläggsskivor, 11 stolar och 4 armstolar,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est600 - 700 SEK
Byrå, lackerat trä, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Jonsson, Nils för  Troeds, bänk,  teak, "Domi 27",
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, 3 st, teak och ek,
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk designer i Börge Mogensens art, stolar, 4 st, ek,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
Est1,800 - 2,000 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est800 - 900 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Bokhyllor, 1 par, körsbärsträ(?), 1910-20-tal,
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia , antagligen Frankrike, Louis XVI-stil, 1900-talets början, oval form,
Est1,100 - 1,200 SEK
Byrå, mahogny, senemspire, 1800-talets mitt, 4 lådor
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Puderstol, skuren, svarvad och bonad ek,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Däcksfåtölj, trä, Colonial,
Däcksfåtölj, trä, Colonial,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Byrå med uppfällbar skrivskiva, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Bord, svarvat och förgyllt trä med vit marmorskiva,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Hallmöbel samt spegel, svartlackerat trä, art-déco, 1920-tal,
808
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
813
Est200 - 300 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
830
Est1,100 - 1,200 SEK
833
Est600 - 700 SEK
834
Est600 - 700 SEK